cennik-karnetyPakiety SPA

VACU MAXX! jak to działa?

Vacu Maxx to urządzenia treningowe składające się z bieżni zamkniętej w kapsule z podciśnieniem.
To niewielkie podciśnienie poprawia krążenie krwi i limfy, powoduje skuteczniejsze odprowadzanie produktów złej przemiany materii.

Wytwarzane w urządzeniu vacu podciśnienie jest absolutnie niegroźne dla organizmu, pod warunkiem stosowania się do zaleceń podczas treningu.

Podczas pracy w każdych warunkach mięśnie zużywają energię. Czerpią ją między innymi ze spalania tkanki tłuszczowejpo rozłożeniu jejna wolne kwasy tłuszczowe. Komórki tłuszczowe zlokalizowane są w organizmie człowieka w różnych miejscach, jednak nie wszystkie z nich w równym stopniu dostępne są dla pracującej muskulatury. Tkanka tłuszczowa, która jest w danym momencie najlepiej ukrwiona wykorzystywana jest przez mięśnie do uzyskania energii. Dzieje się tak dlatego, że substancje odżywcze i tlen dla komórek mięśniowych przenoszone są drogą krwionośną. Pokłady tłuszczu zlokalizowane u kobiet w rejonie brzucha, ud i pośladków z powodu słabego ukrwienia nie są rozpoznawalne przez mięśnie jako źródło energii. Przyczyną złego ukrwienia jest grubsza niż w innych obszarach ciała warstwa tłuszczu i cellulit.

Jak ćwiczyć?

Osoba ćwicząca na vacu wchodzi do kapsuły podciśnieniowej sięgającej do pasa, zakłada na brzuch pas uszczelniający wykonany z neoprenu, drugi koniec pasa nałożony zostaje na kołnierz urządzenia vacu dzięki czemu uzyskujemy całkowitą izolację dolnych części ciała od warunków zewnętrznych. Po ustawieniu odpowiedniego dla ćwiczącego programu włączamy pompę próżniową. Po chwili stabilizuje się w komorze ciśnienie, ćwiczący uruchamia bieżnię i rozpoczyna trwający 30 minut trening na vacu.

Dzięki efektowi ssania w urządzeniach vacu poprawia się ukrwienie w miejscu działania podciśnienia czyli od pasa w dół - powoduje to spalanie tłuszczu zmagazynowanego w tych właśnie miejscach. Ćwiczący uzyskuje rewelacyjne efekty odchudzania, zaniku cellulitu i jędrniejszej skóry.

Efekty działania vacu

  • Szybsze spalanie tkanki tłuszczowej - zwłaszcza na brzuchu, udach i pośladkach
  • Eliminacja cellulitu
  • Spadek wagi ciała - nawet do 10 kg w ciągu 6-ciu tygodni
  • Poprawa cyrkulacji krwi i limfy
  • Jędrniejsza skóra
  • Długotrwałe rezultaty
  • Korzystne samopoczucie, wzrost witalności i kondycji fizycznej

VACU MAXX - Skuteczna metoda w walce z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej.

W wyniku wykonywanego ruchu na bieżni i panującym w kapsule podciśnieniu dochodzi do polepszenia krążenia krwi w skórze i tkance podskórnej w miejscach, gdzie z natury kobiet odkładają sie większe ilości tłuszczu: uda, pośladki, talia, brzuch. Wiadomo, że tłuszcze są ważnym nośnikiem energii, potrzebnej do pracy mięśni szkieletowych. Substraty tłuszczowe, tzw. wolne kwasy tłuszczowe, pochodzące z tkanki tłuszczowej są dostarczane do mięśni z krwią. Stąd więc, podczas ćwiczenia w Vacu Maxx dochodzi do podwyższonego wyzwalania substratów tłuszczowych (wolne kwasy tłuszczowe) z tkanki tłuszczowej oraz na skutek lepszego krążenia krwi, także do ich szybszego odtransportowania do tkanki mięśniowej, gdzie w wyniku procesów utleniania, zachodzących w mitochondriach, powstaje dwutlenek węgla i woda. Panujące w Vacu Maxx podcisnienie powoduje również poprawę krążenia limfy, odpowiadającej za usuwanie nadmiernych płynów i zbędnych produktów przemiany materii. Efektem jest wygładzona skóra, poprawa jej jędrnosci oraz szybka redukcja obwodu sfer problemowych: uda, biodra, talia, brzuch